Nové snímky z fototrapu

Na začátku loňského roku jsme na našich stránkách informovali o zkušenostech s fototrapem. Přístroj jsme v průběhu roku využívali zejména k monitoringu vypuštěných orlů skalních. Dále jsme jej využili i ve stanici pro noční „dohled“ nad dvojicí dočasně umístěných výrů.

Na začátku loňského roku jsme na našich stránkách informovali o zkušenostech s fototrapem. Přístroj jsme v průběhu roku využívali zejména k monitoringu vypuštěných orlů skalních. Dále jsme jej využili i ve stanici pro noční „dohled“ nad dvojicí dočasně umístěných výrů. Bylo to malé mládě, nalezené v lese a dospělá samice, odchycená ve stejné době, ale na jiném místě. Samice byla v důsledků dlouhotrvajících dešťů zcela promočená a silně vyhublá. V té době už zjevně ztratila schopnost lovit. Po několika dnech péče nabrala síly a před vypuštěním jsme ji umístili do rozletové voliéry společně s mládětem. Samice se začala o mládě starat a usnadnila nám tak péči o mládě a to si zároveň zachovalo všechny „správné“ vzory chování a mohli jsme jej o několik dnů později přidat do jiného výřího hnízda a samici poté vypustit.

 

 

V terénu fotoaparáty zaznamenaly kromě orlů i další zvířata. Velmi zajímavé jsou například snímky výra na krmišti orlů a snímky vydry v Poodří.

 

 

Jelen u studánky v Beskydech

 

Liška obecná – Poodří

 

Vydra říční – Poodří

 

Výr velký na orlím krmišti

 

Snímky orlů zveřejňujeme na našem specializovaném webu :  http://www.orelskalni.cz/

 

Text: Jan Kašinský

Foto: Fototrap ČSOP Nový Jičín