Vzdělávání v oblasti ŽP formou e-learningu

Blíží se konec roku a sním i ukončení projektu: „Vzdělávání v oblasti životního prostředí formou e-learningu“. Akce je hrazena z Operačního programu pro konkurenceschopnost. V rámci tohoto projektu jsme vytvořili celkem 8 interaktivních programů, jejichž cílem je co nejlépe zpřístupnit informace o přírodě

Blíží se konec roku a sním i ukončení projektu: „Vzdělávání v oblasti životního prostředí formou e-learningu“. Akce je hrazena z Operačního programu pro konkurenceschopnost.  

V rámci tohoto projektu jsme vytvořili celkem 8 interaktivních programů, jejichž cílem je co nejlépe zpřístupnit informace o přírodě žákům a studentům základních a středních škol. Programy maximálně využívají moderní interaktivní techniku v areálu návštěvnického centra „Domu přírody Poodří“ v Bartošovicích, řadu přírodnin získaných během přípravy projektu a v neposlední řadě i expozici živých zvířat v areálu ZS Bartošovice. K terénním exkurzím jsme využili blízkost zajímavých lokalit v CHKO Poodří, zejména naučnou stezku v přírodní rezervaci Kotvice.

 

Program Od vajíčka k mláděti

 

 

Terénní exkurze – Klikoroh devětsilový 

 

Terenni exkurze – plod dvouzubce

 

Terénní exkurze 

 

Zájem škol byl nakonec větší, než naše možnosti a byli jsme nuceni část zájemců odmítnout. Projektu se v letech 2013 a 2014 zúčastnilo 2049 žáků a studentů základních a středních škol.

 

Text: Jan Kašinský